OLI Largo 8.7-M (20) HORSKÉ elektrokolo 29", rám 20" (20 Ah / 720Wh)

Pánské horské elektrokolo Crussis OLI LARGO 8.7-M (2022) na 29" kolech se špičkovým italským středovým motorem OLI SPORT, o nominálním výkonu 250W (max 700W), s kroutícím momentem 85 Nm, velmi silnou baterií SAMSUNG 20Ah/720Wh a špičkovou dvanáctirychlostní sadou SRAM Eagle SX 12s k tomu kotoučové hydraulické brzdy SHIMANO Deore BR-MT410 nebo SRAM LEVEL a vzduchová odpružená vidlice ROCKSHOX FS Judy Silver TK Solo Air 29" se zdvihem 100mm je prostě pecka, která rozhodně stojí za pozornost!

Skladem
Kód: 429
64 990 Kč
Kategorie: Elektrokola

Pánské horské elektrokolo Crussis OLI LARGO 8.7-M (2022) se špičkovým italským motorem OLI SPORT, který je vyráběný v Itálii a je dlouhodobě používán na mnohem dražších kolech značky BIANCHI rozhodně stojí za pozornost. Přestože se jedná o novinku na českém trhu, příjemně překvapí každého, kdo jej vyzkouší, a to nejen díky extrémnímu výkonu až 700W a síle točivého momentu až 85 Nm. Motor je vybaven torzním (tlakovým) snímačem síly šlapání. Regulaci výkonu motoru provádí řídící jednotka, která neustále vyhodnocuje, jakou silou jezdec šlape do pedálů. Čím silněji se šlape (tlačí) do pedálů, tím více motor pomůže.

Velmi silná plně integrovaná (odnímatelná) značková baterie Samsung 20Ah/720Wh je plně dostačující i na dlouhé nebo náročné výlety i v kopcovitém terénu. Je možné pořídit i slabší baterii 17,5Ah/630Wh pod označením OLI LARGO 8.7-S. Toto elektrokolo je na kolech o velikosti 29“, která jsou obuta do osvědčených bikových plášťů MAXXIS ARDENT 29 X 2,40 a vybírat můžete ze tří velikostí rámu 18“, 20“ a 22“.

Řazení obstarává špičková dvanáctirychlostní sada SRAM Eagle SX 12s a jízdní komfort vám zpříjemní kotoučové hydraulické brzdy SHIMANO Deore BR-MT410 nebo SRAM LEVEL, odpružená vidlice ROCKSHOX FS Judy Silver TK Solo Air 29", která je vybavena vzduchovým tlumením a disponuje zdvihem 100 mm je skvěle přizpůsobivá váze cyklisty. Dobře nastavená vidlice pak skvěle tlumí nárazy při jízdě v terénu, zatímco na rovném povrchu zbytečně „nepropružuje.“ Pružení je možné uzamknout pomocí uzavírání z korunky vidlice.

Horské elektrokolo OLI LARGO není standardně vybaveno blatníky, světly, ani nosičem. Jedná se o tzv. kolo na lehko připravené na horší zacházení v terénu. Všechny tyto věci se ale dají v případě potřeby dokoupit samostatně, což může být výhoda pro každého, kdo si rád vybírá příslušenství sám.

Při delších jízdách oceníte příjemné silikonové gripy na řidítkách a velmi praktický barevný LCD displej, který má všechny potřebné funkce včetně tachometru.

Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si velmi rychle zvyknete.

Toto elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!

Elektrokolo si můžete vyzkoušet nebo půjčit, protože ho má obvykle v nabídce jak TEST CENTRUM elektrokol Nové Město na Moravě tak i půjčovna elektrokol Nové Město na Moravě.Středový elektromotor OLI SPORT

Středový elektromotor OLI SPORT

OLI je špičkový italský motor (vyráběný v Itálii), který na svých elektrokolech používá renomovaný výrobce BIANCHI. OLI motor = špičkové jízdní vlastnosti ve všech směrech.

Středový motor OLI SPORT je díky svému extrémnímu výkonu 250W (max. 700W) a síle točivého momentu až 85 N.m. velmi zajímavou novinkou pro český trh. OLI motor skvěle balancuje mezi točivým momentem a spotřebou, která je regulována podle kadence, tlaku a rychlosti.

Tento typ motoru je vybaven torzním (tlakovým) snímačem, díky kterému řídící jednotka vyhodnocuje jakou silou jezdec šlape do pedálů a podle toho reguluje výkon motoru. Čím silněji šlápnete do pedálů, tím větší pomoc motor vrátí. Díky tomu budete mít pocit, že na kole jedete, nikoliv že vás kolo veze, jako tomu často bývá u motorů v zadním kole.

Motor OLI zatím příjemně překvapil každého, kdo se na něm svezl! Stavte se ho vyzkoušet, stojí to za to,...

 • Typ motoru: Středový
 • Výkon: 250W (max 700W)
 • Max. točivý moment: 85 Nm
 • Senzory: Tlakový senzor
 • Váha: 3,5 kg
 • Hlučnost: < 55 dB

Baterie SAMSUNG Li-Ion 36V / 720 Wh (20 Ah)
a reálný dojezd

 • Tuto baterii je možné nabíjet na kole. Pokud je baterie vyndávací, tak i mimo kola. V takovém případě je držák baterie vybaven zámkem, který zabrání odcizení baterie.
 • Baterie nemá paměťový efekt, tuto baterii můžete nabíjet i po krátké jízdě.
 • Životnost baterie je 800 - 1200 plných nabíjecích cyklů (pokud nabíjíte ne zcela vybitou baterii po každé delší jízdě, počet cyklů bude vyšší)
 • Baterie vydrží okolo 15.000 - 25.000 km nebo 5 - 9 let
 • Doba nabíjení na 80% kapacity je cca 2,5-4 hodiny (plné nabití obvykle do 6 hodin)
 • Baterie je elektronicky chráněná proti podbití, přebití a přehřátí pomocí BMS (Battery Management System), díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost

Orientační dojezd podobné baterie

Baterie SAMSUNG Li-Ion 36V / 720 Wh (20 Ah)

Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45km, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...

Nejdůležitější faktory ovlivňující dojezd

 • Kapacita baterie a kvalita článků
 • Typ motoru (středový, zadní), typ snímače a chip
 • Váha jezdce a styl jízdy (aktivita)
 • Stupeň síly dopomoci, vhodné přehazování a rychlost
 • Profil trasy (kopce, rovina, težký terén)
 • Nahuštění, vzorek a šířka pneumatik atd.
LCD display OLI SPORT

LCD display OLI SPORT

Přehledný barevný LCD displej s možností přepnutí menu do češtiny zobrazuje funkce:
 • volbu 5 režimů asistence
 • funkci WALK ASSIST (kolo jede samo rychlostí chůze, což využijete při tlačení kola)
 • zobrazení aktuální, maximální a průměrné rychlosti
 • ujeté kilometry: jednotlivá jízda/celkový nájezd kola
 • ukazatel stavu nabití baterie

Parametry

modelový rok: 2022
rám: AL6061
vidlice: ROCKSHOX FS Judy Silver TK Solo Air 29 100mm
motor: Středový motor OLI SPORT
snímače: Torzní (tlakový) snímač
display: LCD display OLI SPORT
představec: CRUSSIS Al, 60 mm, pevný
náboje: CRUSSIS disc, ložisko věneček, 32D
velikost kol: 29"
ráfky: CRUSSIS 29", dvoustěnné, vložkované, 25mm
pláště: MAXXIS Ardent 29 x 2,40
baterie: SAMSUNG Li-Ion 36V / 720 Wh (20 Ah)
kapacita baterie: 20 Ah
brzdy: SHIMANO Deore BR-MT410 nebo SRAM Level hydraulická
převodník: SRAM X-SYNC 2 38Z / BAFANG 170 mm
přehazovačka: SRAM SX Eagle, 12 rychlostí
pastorek: SRAM CS-PG1210 Eagle, 11-50z
řazení: SRAM SX Eagle
řetez: SRAM Eagle SX 12s
sedlovka: CRUSSIS se zámkem 30,4/350mm
sedlo: Selle ROYAL
stojánek:
světla:
blatníky:
nosič:
nabíječka: RYCHLO 4A
nosnost: 120 kg
hmotnost: kg
řidítka: CRUSSIS Al 760 mm
součást balení: Rychlo nabíječka 4A
Zpět do obchodu